Yaz Aylarının Vazgeçilmez Tesettür Giyim Modası

Yaz Aylarının Vazgeçilmez Tesettür Giyim Modası

Yaz aylarının vazgeçilmez tesettür giyim modası, renklerin canlılığı ve doğallığı ile birlikte bütün kıyafetlere yansıyan ruh halleri tesettür giyimde de kendisini göstermektedir. Yaz aylarında genellikle akşamları ılıman bir iklim oluştuğu için sokak modasında rahatlıkla kullanabileceğiniz kombinler oluşturmanız, daha rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlar. Evde, sokakta, işyerinde veyahut özel davetlerde rahatlıkla tercih edeceğiniz tesettür giyim elbiseleri bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında daha salaş şekilde karşımıza çıkan tesettür elbiseleri, birçok alanda rahatlıkla kullanıma uygundur.

Renkli modellerin kullanıldığı yaz aylarında çiçekli, güllü, desenlerde ekru renkleri kullanılarak daha şık olmanız sağlanır. Tesettür giyim tarzında dikkat edilmesi gereken tek şey kadınların vücut hatlarının ve iç çamaşırlarının belli olmamasıdır. Diğer seçimlerde kişinin zevk ve tercihine bırakılabilir. Yaz aylarında vazgeçilmez olarak kullanılan salaş tesettür elbiseleri ile birlikte geniş etekli pantolonlar kullanılmaktadır. Yaz aylarında ki renk seçimlerine bağlı olarak ekru, bebe mavisi, gökyüzü mavisi, deniz mavisi, pudra pembesi renkleri kullanılır.

İş Görüşmesinde Kullanılacak Tesettür Elbise Tarzı

İş görüşmeleri genellikle ani bir şekilde gerçekleştirildiği için her kadının dolabında bulunması gereken bazı kıyafetler olmalıdır. Tesettür giyim tarzında kullanılan birçok farklı iş görüşmesinde rahatlıkla kullanılabilecek kıyafetler bulunmaktadır. İş görüşmelerinde şıklığın yerine asalet ve zariflik almalıdır. İş görüşmelerinde şıklık ön planda tutulmayarak kıyafetinizin renk uyumu ve temiz olması göze çarpacak unsurlardan birisidir. Daha sade ve asil görünmek için genellikle iş görüşmelerinde ceket kullanılması gerekir. Ceketin altına kullanacağınız pantolon ve tunik ile oldukça zarif görünmesini sağlayabilirsiniz. Kullanılan pantolon ve tunik günlük hayatta kullanıldığı gibi çok geniş olmamalıdır.

Pantolon biraz daha dar olacak şekilde tunik altında daha dik durması sağlanabilir. Genellikle ceket ve pantolon tarzlarında siyah renk her zaman kurtarıcı olur. Tesettür giyimde iş görüşmelerinde ve her alanda dikkat etmeniz gereken unsur, vücut hatlarınızın belli olmasıdır. Kış aylarında ki iş görüşmelerinde siyah renk tercih edilirken yaz aylarındaki iş görüşmelerinde ekru ve daha çok krem renkleri tercih edilerek iş görüşmelerindeki zarifliği sağlayabilirsiniz.

Özel Davetlerde Kullanılan Tesettür Elbise Modelleri

Özel davetlerde kullanılan tesettür giyim tarzı modelleri birçok farklı alanda kullanılmakla birlikte özel davetlerde, özel aksesuarlar ile kullanıldığınız zaman oldukça şık olabilirsiniz. Tesettür elbise modelleri özel davetlerde kullanılacağı zaman renk uyumu ve kombinleme oldukça önemlidir. Günlük hayatta kullandığınız gibi spor ayakkabılarla kombinlemenin yanı sıra topuklu ayakkabılarla kombinlediğiniz sürece elbiseleriniz daha zarif görünecektir.

Elbisenin rengine göre tesettürlü kadınların eşarp ve şal seçimi doğru bir şekilde olmalıdır. Koyu renk elbiseler de genellikle elbise tonundan bir iki ton açık olan eşarp ve şalları ya da açık renk şal ve eşarpları tercih etmelisiniz. Böylelikle nda her alanda oldukça şık olabilirsiniz.

 

Editör Editör

Bir Cevap Yazın