Tesettür Giyim Ürünleri ile Ayakkabı ve Çanta Uyumu Nasıl Olmalı?

Tesettür Giyim Ürünleri ile Ayakkabı ve Çanta Uyumu Nasıl Olmalı?

Tesettür giyim ürünleri ile ayakkabı ve çanta uyumu nasıl olmalı? Kombininizi tamamlarken elde etmek istediğiniz görüntü sizlere estetik ve modern bir görünüm kazandırmalıdır. Tesettür giyim ürünleri nasıl kombinlenir?

Yüzlerce seçenek arasından ince eleyip sık dokuyarak kendinize yakışan, şık ve tarzınıza uygun kıyafet ya da kıyafetler seçtiniz.  Oluşturmak istediğiniz kombin için bu yeterlimi? Tabi ki değil, tamamlayıcı unsurlarınız yani aksesuarlarınız eksik olmamalı. Kombinizde tercih ettiğiniz kıyafetler ne kadar göz alıcı ve şık olursa olsun, tamamlayıcı aksesuarlar düzgün seçilmemişse istenilen görünüm elde edilemeyecektir. Aksesuarlar içerisinde önemli yer teşkil eden çanta ve ayakkabıların seçiminde dikkatli olunmalıdır. Kıyafetlerle ve birbirleriyle uyumlu olmayan çanta ve ayakkabı tercihleriniz istediğiniz şıklığı yakalamanızı engelleyecektir. Uyumu yakalamanın en kestirme yolu aynı özeliklerde olanları bir araya getirmektir. Örneğin aynı renk çanta ve ayakkabı veya aynı kumaştan veya deriden yapılmış çanta ve ayakkabı uyumu gibi. Bu yöntemle hazırlayacağınız kombinlerde, öncelikle kıyafetlerinize uygun çantayı akabinde de ayakkabıyı seçebilirsiniz, deri bir çanta tercih ettiyseniz deri bir ayakkabı tercih edebilir, bu tercihleriniz de renk uyumunu da yakalayabilirsiniz.

Tesettür giyim tercih eden bayanlar her zaman uyum ve ahenk içerisinde giyinmek ya da kombin oluşturmak zorunda değillerdir.  Kıyafetlerinizde uyumu, özellikleri farklı olsa da birbirini tamamlayan tunik, pantolon, etek, çanta, ayakkabı ve benzeri parçaları bir araya getirerek ortaya çıkarabilirsiniz. Kullandığınız materyaller ne kadar farklı olursa olsun tarzınızı tamamlayıcı seçimler uyumu yakalamanızı sağlaya bilir. Örneğin spor stil çanta ve ayakkabılar ile sade detayları barındıran kıyafetler birbirine uyum sağlarlar. Küçük ve parlak renklerle bezenmiş çantaları, klasik ve abiye tarzı kıyafetler ile kullanabilirsiniz. Ayrıca kendinize has, özgünlüğünüzü ve özgürlüğünüzü yansıtan bir stil yarata bilir bunu günlük yaşamanızda kullana bilirsiniz. İçinizden geldiği gibi davrana bilir istediğiniz çanta ve ayakkabıyı giyebilir, kombinlerinizde tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz.

Çanta ve Ayakkabı Kombinde Uyum Yakalamanın İncelikleri Nelerdir? 

Çanta ve ayakkabı kombinde uyum yakalamanın incelikleri nelerdir? Tesettür giyimde kıyafetlerin uyumu ne kadar önemli ise çanta ve ayakkabıların uyumu o kadar önemlidir. Bu uyumu yakalamak için dikkat etmemiz gereken ayrıntılar vardır. Bu ayrıntılardan renkler, önemli bir etkendir. Aynı renk tonları veya benzer renk tonları gözden kaçmayacak ayrıntılardır. Açık renklerin bir arada kullanılması istenmeyen bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Canlı renklerle soluk renklerin birlikte kullanılması daha yerinde bir karar olacaktır.  Koyu renklere gelince aynı tonları tercih edebilirsiniz. Siyah renk çanta ve ayakkabı iyi bir uyum olacaktır. Çanta ve ayakkabılar renk olarak birbirine uyumlu olduğu gibi kıyafetlerinizle de uyumlu olmalıdır. Bir diğer ayrıntı ise çanta ve ayakkabılarınızda kullanılan materyallerdir. Bu aşamada üretim anında kullanılan malzemeler ön plana çıkmaktadır. Deri bir çanta tercih ettiyseniz deri bir ayakkabı ile uyum yakalamalısınız. Süet bir ayakkabı tercih ettiyseniz çantanızın da süet olması yerinde bir tercih olacaktır. Tesettür giyim tercih eden bayanların bu iki materyalle kendilerini sınırlamaları doğru olmayacaktır. Kombinlerin de desenli ürünlere yer vermeleri yerinde ve zarif bir tercih olacaktır.

 

Editör Editör

Bir Cevap Yazın