Tesettür Giyim Kombini Nasıl Olmalı? 

Tesettür Giyim Kombini Nasıl Olmalı? 

2021 senesinin bahar ayları içerisindeyiz. Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber tesettür giyim kombini nasıl olmalı? Sorusu pek çok bayan tarafından merak ediliyor. Bayan tesettür giyimde kombin oluştururken, dikkat edilmesi gereken birtakım konular vardır. Kişi kendi tarzına göre kombin oluşturacaksa renk uyumluluğu hem kişinin kullandığı aksesuarlar ve ayakkabılar da tesettür giyime uyumlu olmalıdır. Böylelikle tesettür giyim oluştururken renk uyumu önemi de ortaya çıkmış olacaktır. Tesettür giyim kombini nasıl olmalı konusunu biraz daha inceleyelim. 

Peki Kombin Nasıl Oluşturulur? 

 • Ayakkabı ile eşarbın aynı renk ve üzerindeki mor desenli kombinler tesettür uygulamasında harika bir uyum yakalar
 • Ayakkabı ile eşarp renkleri uyumluluğu ile elbise birbirine tam oturursa eğer bunu hafif ve ağıra şekilde bir tondaki makyaj ile çok daha mükemmel bir kombin ortaya çıkarmak mümkündür.
 • Bir kadın, özel günlerde tesettür kombini yaratmak istiyorsa öncelikle gideceği ortama göre kombin oluşturmalıdır.
 • Giyilen kıyafetler daha şık ve sade bir şekilde dururken, normal günlerde birazcık daha fazla renk kullanılması tabii ki de ideal olacaktır. Örnek verilecek olursa en moda ve tercih edilen ürünler mahya abiye ve gri tondaki eşarp ile mükemmel bir uyum yakalanabilir.

Tesettür Giyim Kombini Oluştururken Nelere Dikkat Edilmeli? 

 • Öncelikli olarak tesettür giyim kombini oluştururken, kişinin kendisi ile uyumlu olan renk tercihi yapması hem görünüş hem de kombin açısından çok daha önemlidir.
 • Sıklıkla duyulan bir tabir vardır ki şiir; “bu elbise sana çok yakıştı” şeklinde bir söylem dile getirildiğinde bilinmelidir ki tepeden tırnağa saat, makyaj, eşarp, ayakkabı, abiye gibi çok çeşitli giyim aksesuarlarının mükemmel bir uyum yakaladığını söylemek mümkündür.
 • En son olarak ise şal ile eşarp tercihinin önemi ortaya çıkacak, bu konu hakkında kısa bir biçimde anlatmakta fayda olacaktır ki; bayan tesettür giyimde günlük, etek, elbise, abiye giyim de kombin oluştururken eşarp ile şal rengi tamamlayıcı en önemli kriterlerden bir tanesidir.
 • Bunun sebebi ise elbiseden sonra en çok dikkat çeken parça budur.
 • Bu sebeple eşarp ile şalın elbise ile mutlaka uyumlu bir şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Aslında burada kat’i  bir kural koymak mümkün değil fakat kişilerin kendilerine bu hususta bazı örnekler göstermekte faydalı olacaktır.
 • Kişinin kendisi, aynanın karşısına geçtikten sonra renk uyumu başta olmak üzere kıyafetlerin beden ölçüsü gibi kriterlerinin de aslında oluşturulacak kombin üzerinde mükemmel bir etki oluşturduğunu söylemek mümkündür.
 • İlkbahar ayları başta olmak üzere özellikle de yaz aylarında tesettür giyim kombini oluşturmak isteyen kadınların terletmeyen, rahat ve göz alıcı renkleri kullanarak mükemmel bir tesettür giyim kombin portresini ortaya koymaları harika bir fikir olacaktır.

Bu kriterler eksiksiz bir şekilde yerine getirildiğinde tesettür giyim kombini oluşturmanın hiçte zor olmadığı ortaya çıkacaktır.

 

Editör Editör

Bir Cevap Yazın