Mevsimlere Göre Tesettür Giyim Tercihleri

Mevsimlere Göre Tesettür Giyim Tercihleri

Mevsimlere göre tesettür giyim tercihleri yaşamın her alanını etkileyen mevsim şartları, giyim tercihlerimizde önemli ölçüde etkilemektedir.  Değişen mevsim koşullarına göre bayanlar dolaplarında değişikliklere gitmektedirler. Kış mevsimi biterken dolaplarda bulunan kahve ve krem tonlarda tercih edilen kalın kumaşlar, pardösüler ve ceketlerin yerini açık ve canlı renklerle bezenmiş, incecik tuniklere, elbiselere, eşarplara ve şallara bırakmaktadır. Peki, mevsimlere ideal giyim tarzımızı nasıl oluşturacağız, ideal giyim tarzımızı yakalamak ve şık görünmek için hangi kıyafetleri tercih etmeliyiz. Kombinlerinizde hangi renkler ağırlıkta olmalı, koyu renkleri mi, yoksa açık renkleri mi tercih etmeliyiz, yoksa her ikisini bir arada mı kullanmalıyız. Kısacası mevsimlere göre modern bir giyim tarzını nasıl yakalarız sorusunun cevabına gelince; her mevsime, her kesime hitap edecek şekilde ürün genişliğine sahip olan tesettür giyim sektörü bu konuda da bayanların en büyük yardımcısı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kadınlar beğenilerine sunulan ürünler arasından mevsimlere göre ve giyim tarzlarına uygun tercihler yapabilmektedirler. Havaların ısınması ile birlikte açık ve canlı renklerin kullanıldığı ürün ve kıyafetler düz ve tek renk kıyafetlerin vitrinlerdeki yerlerini almaya başlar. Desenli ve çiçek modelleri ile bezenmiş tunik, elbise, pileli etekler ilkbahar ve yaz mevsimi boyunca doğanın insanlara bahşettiği güzellikleri anımsatırken,  yaz aylarının vazgeçilmez renkleri olan ve canlanan doğayla bütünleşmemizi sağlayan yeşil, mavi, kırmızı ve benzeri renkleri, tercih ettiğimiz kıyafetlerimizde ve kombinlerimizde hissetmemizi sağlayacaktır. Ayrıca tesettür giyim tarzına uygun bol kesim kıyafetler tercih etmeniz sıcak yaz günlerinde rahat etmenizi ve vücudunuzun hava almasını sağlayacaktır. Bu kıyafetleri kaliteli ve sizi serin tutabilecek bol paça pantolon,  bol kesim şık tunikler ve benzerleri olarak sıralayabiliriz. Sonbahar ve kış mevsimine geldiğimizde, canlı ve rengârenk doğanın yerini, daha koyu tonlara bürünmüş doğa almaktadır.  Değişen doğa ile birlikte dolaplar ve vitrinlerdeki kıyafetlerin tarzları ve renkleri de değişmektedir. Koyu renler ve kiremit tonlar giyim tarzlarımızda ve kombinlerimizde daha çok yer almaktadır.  Ayrıca süet kumaşlar ile bezenmiş ceketler ve aksesuarlar ilkbahar mevsiminde mükemmel bir uyum yakalamanızı sağlayacaktır. Bu dönemde tercihleriniz arasında yağmurluklar ve ceketler ve bunlar ile kombinleyebileceğiniz tunikler yerinde bir tercih olacaktır.

Tesettür Giyimde Mevsimlere Göre Tercih Edilmesi Gereken Renkler Neleredir?

Tesettür giyimde mevsimlere göre tercih edilmesi gereken renkler neleredir? Birbirinden şık kıyafetleriniz mevcut. Peki, bunları mevsimlere göre nasıl kombinleyeceksiniz.  Tabi ki doğanın mevsimlere kattığı renk güzelliklerine uygun kıyafetler giyerek. Tesettür giyim tercih eden bayanlar yaz ve ilkbahar aylarında kıyafetlerinde açık ve canlı renkleri tercih etmeliler. Örneğin; mavi renk huzur verici ve dikkat çekici bir renktir. Güneşli havalarda size göz kamaştırıcı olmanızı sağlayacaktır. Sonbahar ve kış aylarında ise doğayla özdeşleşen pastel renkler tercih edilmelidir. Sonbaharda kahve ve krem tonlar tercih edilebilecekken kış aylarında siyah renkleri tercih edebilirsiniz. Siyah renk ısıyı tuttuğu için daha üşümenizi engelleyecektir.

Kaynak : Moda Mesra

Editör Editör

Bir Cevap Yazın