En Çok Tercih Edilen Tesettür Giyim Modelleri

En Çok Tercih Edilen Tesettür Giyim Modelleri

Tesettür giyim modelleri dediğimizde akla birçok çeşit model ya da tarz gelebilir. Tesettür giyim tarzında giyilen parça adedi daha fazla olmakta ve bunların kombini de bir o kadar zor olmaktadır. Tesettür giyimde elbise, tunik, etekli kombinler akla çoğunlukla gelmektedir. Tabi bunların temel tamamlayıcısı da eşarp ya da şal olmaktadır. Her tarz yapmak isteyen kadında olduğu gibi tesettürde de tarz yapmak önemli ve daha zor bir meziyettir.

Günümüzde birçok tesettür giyim tarzı konusunda ün yapmış instagrammerlar bulunmakta ve tesettür markaları da her geçen gün sayısı artmaktadır. Giyim tarzı dediğimizde genellikle ortamlara uygun olmasını isteriz. Günlük giyim modelleri, şık mekanlar için balo ya da davetler için giyim modelleri, mevsimlere göre giyim modelleri oluşur. Bu durumda kadınların sürekli olarak tarz konusunda kendini yenilemesini sağlar.

Günlük Kullanımda Tesettür Modelleri

Tesettür kullanımı dediğimizde günlük yaşantımızda pratik ve uyumlu kıyafetler seçmek isteriz. Bu durumda genel olarak tesettürlü kadınları tunik ve pantolon kombini yapmaya ya da ferace ve kap gibi giy çık ürünleri seçmeye yöneltir. Günlük giyimde Jean tarzı pantolonlar ile gömlek tarzı tunikler şal ile daha çok kombinlenebilmekte olup mevsime göre de değişiklikler gösterir.

Tabi giyim tarzlarını kadınların yaşı ve kilosu da önemli ölçüde etkiler. Genellikle günlük giyim modellerinde kilo sorunu yaşayan bayanlar ince ve dar şeyler giymeye çalışırken son dönemlerin gençler arasında tarz olan bir model var ki zayıf genç kızlar kendi bedenlerinden birkaç beden büyük giyme gibi bir tarzı benimseyebiliyorlar. Hal böyle olunca günlük giyimde bile birçok farklı çeşit tarz oluşur.

Davetler İçin Giyim Modelleri

Davetler genellikle özel zamanlar olup en şık ve güzel halimizle bulunmak isteriz. Bu sebeple giyimimize dikkat eder ve kusurlarımızı kapatacak bir giyim tarzı ya da modeli seçmeye çalışırız. Giyim modelleri içerisinde özel yerlerde daha çok tesettür elbise modelleri seçilse de son dönemlerin yeni trendi olan basic ceket pantolon modelleri de tesettür giyim tarzı haline geldi.

Kilo sorunu olan bayanlarda genellikle koyu renkli kıyafet görürüz ve genelde boydan uzun gösteren ferace tarzı ama daha gösterişli modeller tercih edilir. Genç kadınlar tarafından tesettür giyim tarzında son dönemlerin trend şık kıyafetleri kumaş pantolon ve üzerine şık bir ceket seçimi şeklinde olmaktadır. Ancak düğünlerde değişmeyen bir tesettür giyim tarzı varsa oda elbise seçimleridir.

Tesettür Giyim Modelleri Seçimi Nasıl Yapılır

Tesettür giyim de model seçerken önce kendi vücudunuzu tanımak gerekir. Kısa boylu iseniz ona göre kıyafetlerin seçimi ya da kilo sorununuz varsa bölgesel olarak daha zayıf gösterecek kıyafet seçimi büyük önem taşır. Tabi ki kendi vücudumuza uygun seçerken dönemin renk tarzına ve modellere uygun olmakta sizi daha havalı gösterecektir.

Editör Editör

Bir Cevap Yazın